Ana Sayfa | Site Haritası | E-Posta | English
01:37   24   Ocak   2021   Pazar     
                                                                     
Anasayfa        Hakkımızda        Fabrikamız        Ürünlerimiz        Taş Ocağı        Resim Galeri        Bazalt Nedir?   
 
Eski volkanik bir dağ olan Erciyes Dağın püskürttüğü lavların soğuması sonucu oluşan bazalt taşı, bünyesinde bulunan Fe,Si,Al, Mg gibi metalik elementlerden dolayı doğada bilinen en sert ve dayanıklı taşlar içerisinde yer almaktadır.

Kimyasal bileşimi ve fiziksel özelliklerinden anlaşılacağı gibi Bazalt taşı iyi bir yalıtım ve dayanıklı yapı malzemesi olmakla beraber işlenebilirliği ile de antik ve çağdaş mekanlarda dekoratif görüntü sağlamaktadır. Isıya ve dona karşı olan dayanıklılığı sebebiyle binalarda dış cephe kaplamasında, (plaka ve yığma) fırınlarda fırın içi döşeme ve hamam cehennemliklerinde sal taşı olarak kullanılmaktadır. Zamana karşı aşınma yüzdesi düşük olduğundan yer döşemelerinde (kaldırım, camii avlu, petrol ofis alanı, park içi döşemeleri.. vs.) ideal bir malzemedir. Elektrik iletkenliği yok denecek kadar az olduğundan yüksek gerilime maruz mekanlarda kullanılmaktadır. İşlenebilirliği dolayısıyla bahçe ve parklarda dekoratif çiçeklik, fiskiyeli havuz, kemerli giriş kapıları ve mimari açıdan gerçekleşmesi mümkün olan sanat yapılarında kullanılmaktadır.

   Anasayfa        Hakkımızda        Fabrikamız        Ürünlerimiz        Taş Ocağı        Resim Galeri        Bazalt Nedir?   
© Copyright 2006 Ak Taş Mermer San. Tic. Ltd. Şti.
Tasarım www.onrWEB.net
Kurumsal Kolleksiyon Haberler Bazalt kalite belgeleri İletişim